rezerwuj online

Atrakcje w okolicy

co warto zobaczyć?

15 gru 2018
16 gru 2018
Zapisz się do newslettera i otrzymaj dodatkowy rabat

Gdzie nad morze?

Mielno i okolice

Mielno i okolice należą do najatrakcyjniejszych terenów na polskim wybrzeżu – zarówno pod względem walorów turystycznych, jak i środowiska przyrodniczego. Spędzając tu wakacje warto poznać atrakcje tego pięknego regionu. Poniżej kilka gotowych pomysłów.

Mielno i Unieście

zaplanuj czas wolny

Miejscowość letniskowa
Położona na mierzei, pomiędzy Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno, zaledwie 10 km w linii prostej od Koszalina.
Miejscowość letniskowa
Klimat
Klimat
Szerokie, piaszczyste plaże, czyste kąpieliska i powietrze wolne od zanieczyszczeń.
W centrum
Kino, wesołe miasteczko, sklepy i jarmarki, wystawy tematyczne, imprezy masowe.
W centrum

Co zwiedzać w pobliżu?

Wybierz się na wycieczkę!

Koszalin- 16 kilometrów od Unieścia

W Koszalinie działają filharmonia, teatr i kina. Lubiącym zakupy lub jako alternatywę na niepogodę możemy polecić 3 centra handlowo-rozrywkowe: Emka, Atriumi Kosmos. Rodzinom z dziećmi polecamy Madagaskar – centrum zabaw i gier dla całej rodziny.

Na terenie parku miejskiego w okolicach Góry Chełmskiej znajduje się park linowy Avana. Na uczestników czekają dwie trasy linowe o różnym stopniu trudności.

Tutaj zobaczyć można Muzeum Regionalne, Katedrę z XIV wieku i pozostałości średniowiecznych murów obronnych oraz ciekawą architektonicznie budowlę – Amfiteatr Koszaliński – położony w przepięknym parku w centrum miasta.

W sezonie organizowane są w amfiteatrze liczne imprezy m.in. Letni Przegląd Kabaretu Polskiego. W Koszalinie działają także: filharmonia, teatr i kina. Lubiącym zakupy lub jako alternatywę na niepogodę możemy polecić 3 centra handlowo-rozrywkowe: Emka, Atrium i Kosmos. Rodzinom z dziećmi polecamy Madagaskar – miejsce o afrykańskich klimatach, gdzie można zobaczyć żywe, egzotyczne zwierzęta, pobawić się w piratów lub przyrodników. Dla niezmotoryzowanych transport do Koszalina zapewniają kursujące przez cały rok co 15-20 minut tzw. busy. Koszalin jest również węzłem komunikacyjnym dla osób korzystających z transportu PKP lub PKS.

Kołobrzeg- 40 kilometrów od Unieścia

Z portu w Kołobrzegu można wybrać się na 1-2 godzinną wycieczkę po morzu lub zwiedzić duńską wyspę Bornholm. Kołobrzeg słynie też z licznych zabytków (Katedra, latarnia morska czy też przepiękny ratusz).

Kołobrzeg to atrakcyjne miasto uzdrowiskowe w pobliżu Mielna. Z portu w Kołobrzegu można wybrać się na 1-2 godzinną wycieczkę po morzu lub zwiedzić duńską wyspę Bornholm. Kołobrzeg słynie też z licznych zabytków m.in. słynna Katedra, latarnia morska czy przepiękny ratusz. Zwiedzającym przypadła do gustu także odbudowana w starym stylu, na historycznym układzie ulic, nowoczesna ale klimatyczna starówka. Odwiedzić można także Muzeum Oręża Polskiego i odbyć spacer po molo. Rodzinom z dziećmi polecamy wizytę w Parku Rozrywki Zieleniewo, gdzie czeka moc atrakcji w postaci tematycznych krain: Western City, Wioski Indiańskiej, Zoo i Lunaparku oraz wiele innych.

Gąski-12 kilometrów od Unieścia.

Polecamy wycieczkę do latarni morskiej w Gąskach. Rozpościera się z niej zapierający dech widok otwartego morza i położonych nad brzegiem małych, malowniczych osad.

Słowiński Park Narodowy- 112 kilometrów od Unieścia

Na dłuższą, bardzo atrakcyjną wycieczkę warto wybrać się do Słowińskiego Parku Narodowego. To jeden z 250 rezerwatów biosfery, w skład którego wchodzą słynne ruchome wydmy, lasy i jeziora. Jedno z nich – Łebsko – jest trzecim co do wielkości w Polsce.

Rezerwat Kamienne Kręgi- 39 kilometrów od Unieścia.

Rezerwat Archeologiczny „Kamienne Kręgi” w Grzybnicy znajduje się 20 km na południe od Koszalina, w pobliżu szosy Koszalin – Poznań i Bydgoszcz, na lewym brzegu rzeki Radew, w strefie chronionego krajobrazu przeznaczonego do rekreacji i wypoczynku.

W Lesie Grzybnickim zachowało się pięć kręgów kamiennych. Każdy z nich składa się z piaszczystego koliska otoczonego głazami pionowo wkopanymi w regularnych odstępach jeden od drugiego. Warto odwiedzić to niezwykłe, prastare miejsce.

Darłowo– Zamek Książąt Pomorskich. 43 kilometry od Unieścia.

Zamek w Darłowie jest jedną z najokazalszych budowli, jakie pozostawiła po sobie panująca na Pomorzu do połowy XVII w. dynastia zachodniopomorskich Gryfitów. Zamek obecnie funkcjonuje jako muzeum regionalne.

więcej informacji

Ogrody tematyczne Hortulus – Dobrzyca. 23 kilometry od Unieścia.

Hortulus to 28 ogrodów tematycznych tworzonych z pasją od ponad 20 lat. Wśród nich znajdziemy te związane z określonym środowiskiem (ogród leśny, skalny, czy wodny),  założenia ogrodowe podporządkowane stylom poszczególnych kultur (ogród japoński, francuski, śródziemnomorski) oraz Ogrody Zmysłów zaprojektowane tak, by oddziaływały na gościa barwą, dźwiękiem i aromatem. 

Ogrody tematyczne Hortulus – Dobrzyca

Hortulus to 28 ogrodów tematycznych tworzonych z pasją od ponad 20 lat. Wśród nich znajdziemy te związane z określonym środowiskiem (ogród leśny, skalny, czy wodny),  założenia ogrodowe podporządkowane stylom poszczególnych kultur (ogród japoński, francuski, śródziemnomorski) oraz Ogrody Zmysłów zaprojektowane tak, by oddziaływWśród tych ostatnich znajdziemy malownicze, utrzymane w rozmaitych tonacjach kolorystycznych ogrody barwy, światła i cienia. W Ogrodach Wodnych i Ogrodzie Traw szum kołyszących się na wietrze roślin i szemranie wody tworzą odprężające dźwiękowe tło, tak odmienne od codziennego zgiełku miasta. Trzy ogrody ziołowe, niewielki ogród pachnący i oryginalne rosarium w stylu angielskim, szczególnie w ciepłe dni, odurzają bukietem zapachów.

W Ogrodach Tematycznych Hortulus na 4 hektarach powierzchni zgromadzono ponad  6000 gatunków i odmian roślin ozdobnych. Ze względu na łagodny, nadmorski klimat okolicy, wiele z nich to gatunki egzotyczne i unikatowe.
Krajobraz ogrodów urozmaicają głazy, stawy i oczka wodne a całości dopełniają starannie wkomponowane malownicze mostki, altany, rzeźby i inne elementy architektury ogrodowej.

Ogrody tętnią życiem przez cały rok. Wiosna rozpoczyna się festiwalem tysięcy tulipanów, narcyzów, hiacyntów i innych kwiatów we wszystkich możliwych kolorach i najbardziej fantastycznych kształtach. Lato wita zapachem kwitnących kwiatów rabatowych, a kulminuje w okresie kwitnienia kolekcji róż. Wielobarwna, pachnąca jesień jest najpiękniejszą, choć niedocenianą porą roku w ogrodach, które później zimą stają się spiżarnią dla ptaków i innych zwierząt.

Przy wejściu na teren ogrodów znajduje się Caffebar Barwinek. W ofercie znajdziemy ciepłe posiłki, kawę, lody i napoje.
W skład kompleksu wchodzi także Centrum Ogrodnicze, gdzie w ciągłej sprzedaży znajduje się kilka tysięcy gatunków i odmian roślin ozdobnych pochodzących ze szkółki roślin ozdobnych Hortulus.

Oprócz tych najbardziej znanych oferta obejmuje również rzadko spotykane rośliny egzotyczne, które dobrze przyjmują się w naszym klimacie.

Market „Ogród i Galeria” oferuje tysiące oryginalnych artykułów do dekoracji wnętrz i ogrodów we wszystkich możliwych stylach i kolorach, produkty z linii Sztuka Polska, jak również publikacje naszego wydawnictwa.

Ogrody można zwiedzać  codziennie, indywidualnie lub grupach z przewodnikiem lub bez. Aktualne ceny biletów oraz więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.hortulus.com.pl

Na terenie ogrodów ze względu na konfigurację terenu, wąskie ścieżki, skały i głazy nie możliwości poruszania się z wózkami dziecięcymi i inwalidzkimi. Obowiązuje zakaz wejścia do ogrodu z psami , które można zostawić w wyznaczonym miejscu.ały na gościa barwą, dźwiękiem i aromatem. 

Więcej informacji

Pakiety pobytowe

wybierz ofertę dla siebie

newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!
Otrzymuj żniżki i informacje z naszego hotelu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij