rezerwuj online
Ogrody tematyczne Hortulus

Ogrody tematyczne Hortulus

17 cze 2019
18 cze 2019
Zapisz się do newslettera i otrzymaj dodatkowy rabat
  1. Strona główna
  2. Ogrody tematyczne Hortulus

Hortulus to 28 ogrodów tematycznych tworzonych z pasją od ponad 20 lat. Wśród nich znajdziemy te związane z określonym środowiskiem (ogród leśny, skalny, czy wodny), założenia ogrodowe podporządkowane stylom poszczególnych kultur (ogród japoński, francuski, śródziemnomorski) oraz Ogrody Zmysłów zaprojektowane tak, by oddziaływały na gościa barwą, dźwiękiem i aromatem.

Informacje:

Hortulus to 28 ogrodów tematycznych tworzonych z pasją od ponad 20 lat.
śród nich znajdziemy:

  • te związane z określonym środowiskiem (ogród leśny, skalny, czy wodny),
  • założenia ogrodowe podporządkowane stylom poszczególnych kultur (ogród japoński, francuski, śródziemnomorski)
  • Ogrody Zmysłów zaprojektowane tak, by oddziaływały na gościa barwą, dźwiękiem i aromatem.

Wśród tych ostatnich znajdziemy malownicze, utrzymane w rozmaitych tonacjach kolorystycznych ogrody barwy, światła i cienia. W Ogrodach Wodnych i Ogrodzie Traw szum kołyszących się na wietrze roślin i szemranie wody tworzą odprężające dźwiękowe tło, tak odmienne od codziennego zgiełku miasta. Trzy ogrody ziołowe, niewielki ogród pachnący i oryginalne rosarium w stylu angielskim, szczególnie w ciepłe dni, odurzają bukietem zapachów.

W Ogrodach Tematycznych Hortulus na 4 hektarach powierzchni zgromadzono ponad 6000 gatunków i odmian roślin ozdobnych. Ze względu na łagodny, nadmorski klimat okolicy, wiele z nich to gatunki egzotyczne i unikatowe. Krajobraz ogrodów urozmaicają głazy, stawy i oczka wodne a całości dopełniają starannie wkomponowane malownicze mostki, altany, rzeźby i inne elementy architektury ogrodowej.

Ogrody tętnią życiem przez cały rok. Wiosna rozpoczyna się festiwalem tysięcy tulipanów, narcyzów, hiacyntów i innych kwiatów we wszystkich możliwych kolorach i najbardziej fantastycznych kształtach. Lato wita zapachem kwitnących kwiatów rabatowych, a kulminuje w okresie kwitnienia kolekcji róż. Wielobarwna, pachnąca jesień jest najpiękniejszą, choć niedocenianą porą roku w ogrodach, które później zimą stają się spiżarnią dla ptaków i innych zwierząt.

Przy wejściu na teren ogrodów znajduje się Caffebar Barwinek. W ofercie znajdziemy ciepłe posiłki, kawę, lody i napoje.
W skład kompleksu wchodzi także Centrum Ogrodnicze, gdzie w ciągłej sprzedaży znajduje się kilka tysięcy gatunków i odmian roślin ozdobnych pochodzących ze szkółki roślin ozdobnych Hortulus. Oprócz tych najbardziej znanych oferta obejmuje również rzadko spotykane rośliny egzotyczne, które dobrze przyjmują się w naszym klimacie. Market „Ogród i Galeria” oferuje tysiące oryginalnych artykułów do dekoracji wnętrz i ogrodów we wszystkich możliwych stylach i kolorach, produkty z linii Sztuka Polska, jak również publikacje naszego wydawnictwa.

Ogrody można zwiedzać codziennie, indywidualnie lub grupach z przewodnikiem lub bez. Aktualne ceny biletów oraz więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.hortulus.com.pl Na terenie ogrodów ze względu na konfigurację terenu, wąskie ścieżki, skały i głazy nie możliwości poruszania się z wózkami dziecięcymi i inwalidzkimi. Obowiązuje zakaz wejścia do ogrodu z psami, które można zostawić w wyznaczonym miejscu.

Lokalizacja

newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!
Otrzymuj żniżki i informacje z naszego hotelu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij